Перше Травня

Спортивна сторінка

Позаурочна діяльність з предмета

Виховний захід «ЮНІ ЗАХИСНИКИ ВІТЧИЗНИ»

Завдання: 1) розвивати витривалість, швидкість, спритність у рухливих іграх; 2) формувати патріотичну свідомість; 3) розвивати громадянські якості та комунікативну культуру, відчуття гордості за народ і Батьківщину; 4) виховувати товариськість, взаємовиручку.

Інвентар: торбинки з сіллю; тунелі з тканини; стільці; бар'єри; пакети; гімнастичні лави; обручі; тенісні м'ячі та ракетки; волани; паперові машинки.

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Шикування в одну шеренгу, привітання

До ЗОс

Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів

Мотивація діяльності учнів, повідомлення завдань.

Учитель. Яке свято сьогодні відмічає наша країна? Офіційно в Україні не святкують День батька, або День чоловіка. Але 6грудня  це день, коли представники сильної статі мають нагоду приймати від жінок подарунки та привітання.

В Україні 6 грудня офіційно святкують День Збройних Сил України.

1 хв

Стежити за тим, щоб усі уважно слухали

Емблема Міністерства оборони України

1-й учень. 6 грудня насправді всенародне свято, що уособлює непорушний зв'язок часів, спадкоємність поколінь, визнання заслуг українського воїнства перед Вітчизною

ЗО с

2-й учень. 24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла акт про проголошення незалежності й оголосила про перехід усіх розташованих в Україні військових формувань Збройних Сил СРСР до складу Збройних Сил України та про створення Міністерства оборони України

\

3-й учень. Із 2013 року українську армію комплектують за рахунок службовців за контрактом. Загальна чисельність Збройних Сил України на 2012 рік становить 186 тис. осіб (5-та за чисельністю армія у Європі)

ЗО с

4. Учитель. Хто зараз може стати солдатом? Чи можуть дівчата служити в армії?

Кожний солдат повинен бути сильним, спритним, розумним. А починати підготовку до служби в армії слід уже зі школи.

Сьогодні ми дізнаємося, хто в нас сильний, спритний і розумний.

Гра «Усі до капітанів!»

1-2 хв.

Вчитель призначає капітанів. За сигналом учителя учні шикуються за капітаном. Команди за силами мають бути однаковими

1-ше завдання «Знайди своє об'єднання»

3-4 хв.

Команди шикуються у колони біля фішок, навпроти — лава, обручі, фішка. За сигналом учень біжить до лави, пробігає по ній, проходить крізь обруч, оббігає фішку, бігом повертається до старту та передає естафету наступному учневі.

Естафету завершено, коли всі учні пройшли дистанцію

Можеш ти солдатом стати:

Плавати, їздити й літати,

Якщо багато ходити бажаєш,

Тоді до... (піхоти) вступаєш!

30 с

Правильні відповіді дають команді додатковий бал.

Цікава інформація (2012)

Сухопутні війська України нараховують понад 72 тис. осіб

2-ге завдання «Смуга перешкод»

3-4 хв.

Учні стоять біля фішок. За сигналом учителя учень біжить до стільця, пролізає під ним, перестрибує через бар'єри, оббігає фішку, повертається до команди та передає естафету

Загадка

Машина ця непроста, Машина ця — бойова! Як трактор, тільки з «хобітком», А водія ми назвемо... (танкістом)!

Цікава інформація

В українській армії є 2 танкові бригади (2012)

3 – те завдання «Проведи бойову машину»

3-4 хв.

Команди стоять біля фішок, кожний учень має машинку, яку виготовив з паперу на уроці праці. Перший учень тримає гімнастичну палицю. За допомогою неї учень штовхає машинку по підлозі до фішки, де кладе машинку до обруча, повертається до команди та передає палицю наступному учневі.

Естафету завершено, коли останній гравець проведе свою машину до кола і повернеться до своєї команди. Якщо під час проходження траси машину буде ушкоджено, то команда отримає штрафні бали.

Загадка:

На варті країни ми стоїмо,

Щоби війни ніколи не було.

Ніхто не порушить наш мирний сон,

Тому що ракета захистить кордон!

(Ракетні війська)

Цікава інформація

Ракетні війська призначені для ураження живої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об'єктів протиповітряної оборони та ін.

4 – те завдання «Знищи порушника»

3-4 хв.

Учень добігає до фішки, де є 3 маленьких м'яча. На відстані 3-4 м від них виставлено кеглі. Учень намагається влучити м'ячами у кеглі, потім повертається до команди та передає естафету. Естафету завершено, коли останній гравець виконає завдання. (Кожна збита кегля дає команді додатковий бал.)

Літак стоїть на зльоті.

Я готовий бути в польоті.

Чекаю заповітний наказ,

Захищати з неба вас!

(Військовий льотчик)

Цікава інформація

Військово-Повітряні Сили призначені для охорони повітряного простору держави, ураження з повітря об'єктів противника, авіаційної підтримки своїх військ, висадження повітряних десантів і повітряної розвідки

5 – те завдання «Бойові пілоти»

3-4 хв.

За сигналом учень мотузкою обв’язує свою ногу і ногу партнера, оббігає  фішку, повертається до команди та передає мотузку наступному гравцеві.

Загадка.

На мачті наш двокольоровий стяг, На палубі стоїть моряк. І знає кожен, що моря в нашій країні, І вдень, і вночі охоронятися повинні. (Військовий флот)

ЗО с

Цікава інформація: Український флот налічує 4 корвети, 3 фрегати, 1 підводний човен, 26 допоміжних кораблів і 35 літаків

6-те завдання «Екіпаж — одна сім'я»

3-4 хв.

На лінії старту двоє учнів знаходяться в обручі. За сигналом учителя вони добігають до фішки, капітан залишає учня біля неї, сам повертаються до команди, обручем захоплює іншого учня і з ними долає дистанцію.

Гра «Докажи прислів'я»

Славу свою видобувай в... (бою).

У бою побувати — ціну життя... (дізнатися).

Важко в навчанні — легко в... (бою).

Один в полі не... (воїн).

Один за одного стій — і виграєш... (бій).

Поганий той солдат, який не мріє стати... (генералом)

1-2 хв.

За правильну відповідь учень отримує зірочку

Підбиття підсумків